شما می‌توانید پرسشها و پاسخهای متداول را در این قسمت مطالعه فرمایید و درصورتی که پاسخ خود را نگرفته‌اید در انتهای این صفحه مطرح بفرمایید.

 logo1_header 

 • آیا برای شروع حتما باید پیانو داشته باشیم یا اینکه کیبورد (یا به اصطلاح ارگ) مشکلی ایجاد نمی کند؟‌

   

داشتن پیانوی آکوستیک خیلی خوب است ولی به هر دلیل اگر امکان تهیه آن وجود ندارد مشکل خاصی به خصوص در مرحله مقدماتی به وجود نمی آید.

پیانوی دیجیتال هم می‌تواند گزینه بعدی شما باشد. در هر صورت ما پیشنهاد می‌کنیم حداقل از کیبورد ۶ اکتاو با کلاویه‌های سنگین و دارای ویژگی touch response استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخش راهنمای تهیه ساز را مطالعه کنید.

 

 • من قبلا از بسته‌های آموزش مجازی و فیلم‌های آموزش موسیقی استفاده کرده‌ام ولی نتیجه نگرفته‌ام؛ روش شما چه فرقی دارد؟

   

در استفاده از روشهایی که شما ذکر کردید یک اشکال عمده وجود دارد و آن این است که شما با استادی در ارتباط نیستید که اشکالات شما را رفع کند؛

در صورتی که در پیانوآموز دقیقا به این نکته توجه ویژه شده و هنرجو بعد از ثبت نام با استاد خود در ارتباط خواهد بود.

 

 • هزینه دوره مقدماتی چقدر است؟

   

دروس مقدماتی از مرحله صفر و برای کسانی که آشنایی قبلی با موسیقی ندارند تهیه شده است. شما می‌توانید نمونه درسهای مقدماتی را در سایت ملاحظه کنید.

اگر علاقه‌مند بودید با پرداخت ۵۰ هزار تومان می‌توانید ۱۰ درس مقدماتی را همراه با جزوه و تمرینات آن از طریق اپلیکیشن پیانوآموز دریافت کنید

و سپس با فرستادن جواب تمرینها برای ما از نظر اساتید پیانوآموز برای تصحیح اشکالات خود نیز بهره‌مند شوید.

 از اینجا  می‌توانید در دوره مقدماتی ثبت نام کنید.

 

 • هزینه کلاس برای دوره‌های اصلی چقدر است؟

   

درسهای اصلی شامل آموزش کامل یک آهنگ همراه با اتودهای ضروری و یا آموزش تئوری موسیقی و نکات مهم به کمک فیلم آموزشی، توضیحات و تصحیح تمرین شما توسط استاد است.

شما می‌توانید نمونه درسهای اصلی را در سایت ملاحظه کنید.

 

هزینه هر ترم ۱۲ جلسه‌ای ۳۰۰ هزار تومان است.

ثبت نام به صورت نیم ترم ۱۵۰ هزار تومان می‌باشد.

از اینجا می‌توانید برای دروس اصلی ثبت نام کنید.

 

 

 • آیا پیانوآموز بسته آموزشی خودآموز است؟

   

خیر. نواختن پیانو مانند فراگیری هر مهارت دیگری نیاز به تمرین و رفع اشکال دارد.

شما صرفاً با دیدن فیلم‌های آموزشی و خواندن کتابهای خودآموز نمی‌توانید به نتیجه مطلوبی برسید. پیانوآموز اعتقادی به بسته های خودآموز ندارد.

 

 • من مشغولیت زیادی دارم و ممکن است نتوانم خیلی زود تمرین کنم. آیا مشکلی وجود خواهد داشت؟

   

درسها در پیانوآموز بر اساس نیاز افراد بزرگسال و شاغل طراحی شده و از این بابت مشکلی نخواهید داشت.

اگر می‌خواهید پیشرفت قابل قبولی داشته باشید بهتر است دوره مقدماتی در کمتر از یکماه و هر جلسه ازدروس اصلی در یک هفته (و یا حداکثر دو هفته) تکمیل شوند.

 

 • در پیانوآموز چه درس‌هایی آموزش داده می‌شود؟

   

درسها مرحله به مرحله و به صورت کاملاً اصولی آموزش داده می‌شوند و بر اساس نیاز هنرجویان بزرگسال و با دقت بسیار تهیه شده است.

به همین منظور سعی شده از آهنگهایی که نواختن آنها برای پیانوآموزان لذت بخش است همزمان با اتودهایی از کتاب بیر و چرنی و همچنین کتاب هانون استفاده شود، که انگیزه بخش باشند.

اگر قبلا آموزش ندیده‌اید در ابتدا درسهای مقدماتی که برای آشنایی اولیه با پیانو لازم است را می گذرانید و سپس درسهای اصلی در ۴ ترم ابتدایی٬ متوسط، نیمه پیشرفته و پیشرفته
آموزش داده می شود.

این قطعات شامل آهنگهای کلاسیک٬ پاپ٬ سنتی٬ فولکلور و محلی و New age می‌باشند و شما می‌توانید بعد از تسلط بر اصول نوازندگی پایه، سبک مورد علاقه خود را دنبال کنید.

 

 • چه مقدار در روز باید تمرین کنیم؟

   

اگر چه میزان تمرین برای افراد مختلف کمی متفاوت است ولی به پیانوآموزان عزیز توصیه می‌کنیم حداقل ۳۰ دقیقه به طور روزانه تمرین  کنند تا نتیجه مطلوب بگیرند.

در صورتی که شما وقت کافی برای تمرین داشته باشید می‌توانید هر زمان که برای پاسخگویی به تمرینات آمادگی دارید نتیجه آن را برای ما بفرستید و درس جدید را بگیرید و به این شکل می‌توانید خیلی سریع پیشرفت کنید.

 

 • من در ایران زندگی نمی کنم. آیا امکان استفاده از درسها برای من وجود دارد؟ هزینه ها به چه شکل است؟

   

بله. درس‌های پیانوآموز برای عزیزان  خارج از کشور هم کاملاً قابل استفاده است. شما محدودیت زمانی و مکانی برای استفاده از آموزش‌های ما نخواهید داشت.

 

 • قبلاً هیچ تجربه ای در زمینه موسیقی نداشته ام آیا می توانم این دوره را شروع کنم؟

   

بله. این درس‌ها دقیقاً با توجه به توانایی افرادی که هیچ سابقه‌ای در موسیقی نداشته‌اند برنامه‌ریزی شده است. اگر قبلاً آموزش ندیده‌اید از دوره مقدماتی شروع کنید.

 

 • از چه زمانی می‌توانم آهنگ بزنم؟

   

شما اولین جلسه بعد از دروس مقدماتی هم آهنگ می‌زنید ولی به تدریج آهنگها سخت تر می‌شود.

اگر منظور شما آهنگ‌های دلخواه خودتان است باید گفت که این کاملاً به شما بستگی دارد، هر چقدر بیشتر تمرین کنید زود تر به هدف خود می رسید.

بعد از گذراندن دوره متوسط می‌توانید به تدریج آهنگ‌های انتخابی خود را هم بنوازید. اگر می‌خواهید در موسیقی موفق باشید هرگز صبر و استمرار در تمرین را فراموش نکنید.

  

 • فرزند من از چه سنی می تواند از این روش استفاده کند؟

   

  برنامه درسی پیانوآموز مخصوص افراد بزرگسال تهیه شده‌است. برای دریافت آموزش ویژه کودکان لطفاً با ما در ارتباط باشید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>