کودکان دنیای پر شور و نشاطی دارند که با موسیقی زیباتر می شود. کودکان با کمک شما می توانند سریعتر در این مسیر پیشرفت کنند. پس اگر می خواهید به آنها کمک کنید همین حالا شروع کنید و شعر و آهنگهای کودکانه را با هم تمرین کنید. اگر نیاز به آموزشهای اولیه دارید حتما به درسهای مقدماتی  پیانوآموز سری بزنید. شما باید این درسها را به ترتیب از درس ۱ تا ۱۰ با دقت مرور کنید تا مبانی موسیقی را خوب فرا بگیرید.

آنچه والدین باید بدانند:

 تمرین کردن در خانه از اهمیت زیادی بر خوردار است و والدین باید با توجه به این نکات علاوه بر مقدار زمان تمرین کودک خود به کیفیت آن نیز توجه داشته باشند.

  1. حتی اگر شما  آشنایی زیادی با موسیقی ندارید، فرزندان به کمک شما نیازدارند و این کمک به ویژه برای کودکان زیر ۱۰ سال ضروی است و می تواند تغییر اساسی در روند پیشرفت فرزند شما ایجاد کند. پس همین امروز با فراگیری  درسهای مقدماتی که به صورت رایگان بر روی سایت قرار داده  شده خود را برای کمک به فرزندتان در چگونه خواندن نتها آماده کنید.

  2. بچه ها به یک برنامه منظم برای تمرین نیاز دارند. آنها باید هر روز به طور منظم و در زمانهای کوتاه و در مجموع حداقل ۲۰ دقیقه در روز تمرین کنند. شما باید شرایطی رافراهم کنید که این زمان تمرین لذتبخش باشد و آنها به تدریج و بدون اجبار، زمان تمرین را افزایش دهند و در حالی که از تمرین لذت می برند آن را به حداقل۳۰ دقیقه در روز برسانند. اگر موسیقی لذت بخش است زمان تمرین هم باید چنین باشد.                                                                                  

  3. بچه ها به تشویق شما بسیار نیاز دارند. ممکن است یادگیری نتها برای آنها مشکل باشد که دراین  صورت انگیزه را کم میکند. فرزند شما در هر سنی که باشد به تشویق نیازمبرم دارد. نه تنها تشویق کلامی بلکه با وقت گذاشتن و گوش کردن به تمرینات و آهنگهای آنها ودعوت ازدوستان برای شنیدن  نوازندگی آنها .                                                               

  4. فراهم کردن  یک ساز خوب و مناسب  برای فرزندتان نیز می تواند نوازندگی را برای اوهر چه بیشتر لذتبخش کند.

آموزش-موسیقی به کودکان
music for kids